Licensed to Bay of Quinte Track & Field
                                      HY-TEK's Meet Manager 2019-05-11 08:10 AM
               Michelle Foley Bay of Quinte Invite - 2019-05-10                
                                Track and Field                                
                        Bruce Faulds Track - Belleville                        
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash Midget
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Stella Cartmell              Frontenac                13.25q  5 
  2 Macy Dowdell                 Frontenac                13.30q  4 
  3 Sarah Gillan                 Ernestown                13.32q  3 
  4 Lexie Herrington             East Northumberl         13.42q  5 
  5 Charlotte Green              East Northumberl         13.46q  2 
  6 Gina Patterson               East Northumberl         13.52q  4 
  7 Emma Mosier                  Bayside                  13.60q  5 
  8 Karissa Cumming              Bayridge                 13.61q  5 
  9 Alexandra Findlater          Eastside                 13.63   6 
 10 Molly Devolin                Haliburton               13.64   2 
 11 Kayla Henry                  St. Paul                 13.67   4 
 12 Kolbie Rogers                St. Theresa              13.68   6 
 13 Kristina Barry               Haliburton               13.73   1 
 14 Maddie Hobbs                 Campbellford             13.75   3 
 15 Kadence Vandermere-Corbi     Thousand Islands         13.76   1 
 16 Sarah Jonhson                North Hastings           13.80   4 
 17 Leigha Humphrey              Centennial               14.00   4 
 17 Michelle Williams            Centennial               14.00   2 
 19 Mackenzie Patterson          Thousand Islands         14.02   3 
 20 Abby Mortmore                Nicholson                14.10   4 
 21 Courtney Cenac               Frontenac                14.20   6 
 22 Kaella McCracken             Perth                    14.38   6 
 23 Olivia Mundle                Albert College           14.40   3 
 23 Abby Hicks                   East Northumberl         14.40   1 
 23 Ye Jin Kim                   Kingston                 14.40   2 
 26 Emma Hermer                  Perth                    14.46   2 
 27 Emilia Baptista              Cobourg                  14.50   5 
 28 Alice Elliott                Campbellford             14.54   6 
 29 Bree Griffiths               East Northumberl         14.66   3 
 30 Andrea Guenther              Centennial               14.82   3 
 31 Ryanne Nichols               East Northumberl         14.90   1 
 32 Nele Wasmuth                 Centennial               14.99   2 
 33 Julia Tie                    Nicholson                15.60   6 
 34 Sarah Luffman                Nicholson                15.72   1 
 35 Haillie-Dawn Ford            Brockville               16.45   5 
 36 Makena Veillette             East Northumberl         19.76   6 
 
Women 100 Meter Dash Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Sarah Gillan                 Ernestown                13.90  
  2 Stella Cartmell              Frontenac                14.00  
  3 Charlotte Green              East Northumberl         14.20  
  4 Macy Dowdell                 Frontenac                14.30  
  5 Karissa Cumming              Bayridge                J14.30  
  6 Lexie Herrington             East Northumberl         14.70  
 
Women 200 Meter Dash Midget
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Stella Cartmell              Frontenac                28.31   4 
  2 Sarah Gillan                 Ernestown                29.11   2 
  3 Michelle Williams            Centennial               29.28   1 
  4 Macy Dowdell                 Frontenac                29.60   4 
  5 Molly Devolin                Haliburton               29.62   1 
  6 Lexie Herrington             East Northumberl         30.05   2 
  7 Charlotte Green              East Northumberl         30.15   4 
  8 Sarah Morris                 LaSalle                  30.28   2 
  9 Courtney Cenac               Frontenac                30.30   3 
 10 Olivia Mundle                Albert College           30.50   3 
 11 Georgia Rivington            Perth                    30.91   4 
 12 Ye Jin Kim                   Kingston                 31.22   2 
 13 Kayla Henry                  St. Paul                 31.26   1 
 14 Ryanne Nichols               East Northumberl         32.46   4 
 15 Jesslyn Bibby                St. Theresa              32.54   2 
 16 Andrea Guenther              Centennial               32.90   3 
 17 Sophia Christmas             Centennial               33.30   3 
 18 Emily Lay                    East Northumberl         33.33   2 
 19 Abby Vieira                  Nicholson                33.44   4 
 20 Hope Steadman                Norwood                  38.92   1 
 
Women 400 Meter Dash Midget
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Anna Phillips                Centre Hastings        1:07.80   1 
  2 Taylor Adams                 Bayside                1:08.70   2 
  3 Abby Ellis                   Campbellford           1:11.10   2 
  4 Sarah Morris                 LaSalle                1:11.70   2 
  5 Paige Armstrong              North Hastings         1:13.10   2 
  6 Emily Lay                    East Northumberl       1:15.10   1 
  7 Paige Heard                  Centre Hastings        1:16.20   1 
  8 Ava Jardine                  Brockville             1:16.70   2 
  9 Mary Freymond                North Hastings         1:17.10   2 
 10 Norah Urbach                 Cobourg                1:17.40   1 
 11 Cassidy Thrower              North Hastings         1:24.70   2 
 12 Abigail Fisher               Cobourg                1:25.30   1 
 13 Mercedes Crowe               Prince Edward          1:32.90   1 
 
Women 800 Meter Run Midget
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Claire Brackenbury           Kingston               2:33.20   1 
  2 Kaiya Dyment                 East Northumberl       2:36.70   2 
  3 Nicole Ryan                  LaSalle                2:39.00   2 
  4 Hilary Johnson               Cobourg                2:39.10   2 
  5 Taylor Adams                 Bayside                2:41.20   1 
  6 Kira Allen                   Kingston               2:42.40   1 
  7 Brooke Stover                Haliburton             2:43.20   2 
  8 Krysia Gill                  Thousand Islands       2:44.10   2 
  9 Leigha Blackwell             N. Addington           2:48.30   1 
 10 Amber Rutherford             East Northumberl       2:49.90   1 
 11 Halle Woodcock               East Northumberl       2:54.10   2 
 12 Laurel Whitelaw              Cobourg                2:54.20   1 
 13 Sydney Haight                East Northumberl       2:55.60   2 
 14 Chloe Berry                  East Northumberl       2:58.70   2 
 15 Mary Freymond                North Hastings         3:00.80   1 
 16 Abby Ellis                   Campbellford           3:03.80   2 
 17 Faith Martin                 Lindsay                3:12.90   2 
 18 Kiley Payne                  Thousand Islands       3:13.10   2 
 19 Emily Harvey                 Bayside                3:18.60   2 
 20 Cassidy Thrower              North Hastings         3:26.60   1 
 21 Abigail Fisher               Cobourg                3:35.90   2 
 22 Anna Walsh                   Nicholson              3:36.40   2 
 23 Jaequin Christian            Centennial             3:36.70   2 
 24 Mercedes Crowe               Prince Edward          3:47.40   1 
 
Women 1500 Meter Run Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nicole Ryan                  LaSalle                5:28.02  
  2 Kira Allen                   Kingston               5:31.19  
  3 Kaiya Dyment                 East Northumberl       5:32.80  
  4 Brooke Stover                Haliburton             5:32.85  
  5 Dallis Mackenzie             East Northumberl       5:50.45  
  6 Krysia Gill                  Thousand Islands       5:54.62  
  7 Chloe Berry                  East Northumberl       6:09.88  
  8 Laurel Whitelaw              Cobourg                6:21.56  
  9 Faith Martin                 Lindsay                6:26.17  
 10 Gwendolyn Beauchamp          North Hastings         7:01.89  
 11 Anna Walsh                   Nicholson              7:10.87  
 
Women 80 Meter Hurdles Midget
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kolbie Rogers                St. Theresa              15.10   1 
  2 Abby Hicks                   East Northumberl         15.40   3 
  3 Paige Armstrong              North Hastings           15.60   2 
  4 Amber McInerney              Perth                    15.90   3 
  5 Abby Thompson                Perth                    16.00   3 
  6 Gwendolyn Beauchamp          North Hastings           16.10   2 
  7 Shelby Neal                  East Northumberl         16.20   2 
  8 Emily Lloyd                  Norwood                  16.50   2 
  9 Kendra McCoy                 North Hastings           16.60   2 
 10 Angelee McMaster             Norwood                  16.70   1 
 10 Gina Patterson               East Northumberl         16.70   3 
 12 Alexandra Findlater          Eastside                 16.80   2 
 13 Riley Nicholson              North Hastings           17.20   2 
 14 Nele Wasmuth                 Centennial               18.40   3 
 15 Marissa Lacey                Thousand Islands         18.50   3 
 
Women 300 Meter Hurdles Midget
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Halle Woodcock               East Northumberl         53.50   2 
  2 Rose Knudson                 Thousand Islands         56.20   2 
  3 Sydney Haight                East Northumberl         56.60   2 
  4 Marissa Lacey                Thousand Islands         57.20   2 
  5 Gwendolyn Beauchamp          North Hastings           59.10   2 
  6 Emily Lloyd                  Norwood                1:00.90   1 
  7 Sophia Christmas             Centennial             1:01.00   2 
  8 Jayden Krieger               North Hastings         1:03.00   2 
  9 Hailey Mieske                North Hastings         1:10.90   1 
 
Women 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Frontenac Secondary  'A'                              55.30   2 
  2 Thousand Islands SS  'A'                              55.50   1 
  3 East Northumberland SS  'A'                           56.60   1 
  4 Sydenham  'A'                                         57.20   2 
  5 Centre Hastings Secondary  'A'                        57.80   2 
  6 Ernestown Secondary  'A'                              58.30   2 
  7 Thousand Islands SS  'B'                              59.30   1 
  7 North Hastings High School  'A'                       59.30   1 
  9 East Northumberland SS  'B'                         1:00.30   2 
 10 North Hastings High School  'B'                     1:04.20   2 
 11 Norwood District High School  'A'                   1:04.30   2 
 -- Perth & District C I  'A'                                DQ   1 
 
Women High Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Natalie Harrison             Albert College           1.45m  
  2 Kendra McCoy                 North Hastings           1.40m  
  3 Kiley Payne                  Thousand Islands         1.35m  
  4 Olivia Cane                  St. Paul                 1.25m  
  5 Sarah Jonhson                North Hastings           1.20m  
  6 Serena MacFarlane            Cobourg                  1.15m  
  6 Shelby Neal                  East Northumberl         1.15m  
  6 Val Ciaralli                 Trenton                  1.15m  
 -- Tegan Bondi                  Thousand Islands          FAIL  
 -- Cassidy Dobson               Eastside                  FAIL  
 
Women Long Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Delaney Stoltz               Centre Hastings          4.26m  
  2 Bree Griffiths               East Northumberl         4.06m  
  3 Maddie Hobbs                 Campbellford             3.95m  
  4 Abby Carson                  Perth                    3.94m  
  5 Karissa Cumming              Bayridge                 3.84m  
  6 Ryanne Nichols               East Northumberl         3.78m  
  7 Sydney Haight                East Northumberl         3.75m  
  8 Ava Jardine                  Brockville               3.59m  
  9 Kristina Barry               Haliburton               3.57m  
 10 Stevie McPherson-Elliott     Perth                    3.51m  
 11 Charlotte Couto              Nicholson                3.50m  
 12 Julia Tie                    Nicholson                3.49m  
 13 Jorja Koncovy                Norwood                  3.47m  
 14 Val Ciaralli                 Trenton                  3.44m  
 15 Sarah Jonhson                North Hastings           3.43m  
 16 Maya Ramnarine               Eastside                 3.42m  
 16 Leigha Blackwell             N. Addington             3.42m  
 18 Alice Elliott                Campbellford             3.28m  
 19 Taylor Richardson            Thousand Islands         3.12m  
 19 Shana Johnson                N. Addington             3.12m  
 21 Sarah Evertsen               Cobourg                  3.08m  
 22 Abby Vieira                  Nicholson                2.92m  
 23 Hailey Mieske                North Hastings           2.59m  
 24 Mary Freymond                North Hastings           2.51m  
 25 Hope Steadman                Norwood                  2.04m  
 26 Makena Veillette             East Northumberl         2.00m  
 
Women Triple Jump Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lexi Sotriadis               Kingston                 9.85m  
  2 Anna Phillips                Centre Hastings          9.58m  
  3 Delaney Stoltz               Centre Hastings          9.56m  
  4 Charlotte Green              East Northumberl         9.28m  
  5 Amelie Leger                 Frontenac                8.94m  
  6 Karissa Cumming              Bayridge                 8.84m  
  7 Abby Carson                  Perth                    8.82m  
  8 Julia Tie                    Nicholson                8.80m  
  9 Kristina Barry               Haliburton               8.62m  
 10 Stevie McPherson-Elliott     Perth                    8.43m  
 11 Kendra McCoy                 North Hastings           8.28m  
 12 Lexie Herrington             East Northumberl         8.24m  
 13 Mackenzie Patterson          Thousand Islands         8.08m  
 14 Alexandra Findlater          Eastside                 7.97m  
 15 Paige Armstrong              North Hastings           7.53m  
 16 Jorja Koncovy                Norwood                  7.47m  
 17 Leigha Blackwell             N. Addington             7.25m  
 -- Jayden Krieger               North Hastings            FOUL  
 -- Hailey Mieske                North Hastings            FOUL  
 -- Jaequin Christian            Centennial                FOUL  
 -- Riley Nicholson              North Hastings            FOUL  
 
Women Shot Put Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aleisha Rose                 St. Theresa             11.14m  
  2 Bree Griffiths               East Northumberl         9.87m  
  3 Joselyn Dezan                Perth                    9.57m  
  4 Emma Spicer                  Thousand Islands         8.22m  
  5 Aiselinn Limbeek             Brockville               7.92m  
  6 Emma Hermer                  Perth                    7.81m  
  7 Brileigh Bauder-Sauve        Kingston                 7.77m  
  8 Claire Walsh                 Norwood                  7.55m  
  9 Jayla Brignall               Norwood                  7.40m  
 10 Grace Ricard                 Bayside                  7.24m  
 11 Trista Young                 North Hastings           6.39m  
 12 Jenna Mountney               North Hastings           6.09m  
 13 Kendra Scott                 North Hastings           5.70m  
 14 Hope Steadman                Norwood                  4.17m  
 
Women Discus Throw Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elyse Ives                   North Hastings          26.05m  
  2 Riley Nicholson              North Hastings          21.01m  
  3 Grace Ricard                 Bayside                 20.97m  
  4 Emma Spicer                  Thousand Islands        17.70m  
  5 Val Ciaralli                 Trenton                 17.04m  
  6 Aiselinn Limbeek             Brockville              16.44m  
  7 Aleisha Rose                 St. Theresa             15.73m  
  8 Maddy Leeper                 Norwood                 15.65m  
  9 Brileigh Bauder-Sauve        Kingston                14.71m  
 10 Jenna Mountney               North Hastings          14.33m  
 11 Trista Young                 North Hastings          14.08m  
 12 Darien Bryce                 Thousand Islands        13.40m  
 13 Kendra Scott                 North Hastings          12.59m  
 14 Molly Devolin                Haliburton               8.22m  
 
Women Javelin Throw Midget
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Elyse Ives                   North Hastings          26.06m  
  2 Anna Phillips                Centre Hastings         25.96m  
  3 Amber McInerney              Perth                   19.31m  
  4 Maddy Leeper                 Norwood                 18.92m  
  5 Aleisha Rose                 St. Theresa             18.30m  
  6 Cassidy Thrower              North Hastings          17.53m  
  7 Darien Bryce                 Thousand Islands        17.50m  
  8 Jenna Mountney               North Hastings          16.81m  
  9 Abby Hicks                   East Northumberl        16.11m  
 10 Alice Elliott                Campbellford            15.41m  
 11 Shelby Neal                  East Northumberl        14.42m  
 12 Cassidy Dobson               Eastside                14.17m  
 13 Joselyn Dezan                Perth                   13.38m  
 14 Lilia Brown                  Eastside                13.29m  
 15 Sieanna Lamirnde             Nicholson               12.94m  
 16 Emma Spicer                  Thousand Islands        12.91m  
 17 Kendra Scott                 North Hastings          11.92m  
 18 Trista Young                 North Hastings          11.05m  
 19 Abby Mortmore                Nicholson                5.26m  
 -- Grace Ricard                 Bayside                   FOUL  
 -- Claire Walsh                 Norwood                   FOUL  
 -- Aiselinn Limbeek             Brockville                FOUL  
 -- Sarah Voth                   Eastside                  FOUL